“A z čeho mám žít?” Důchodci jsou kvůli brutálním cenám plynu a elektřiny v koncích.

“A z čeho mám žít?” Důchodci jsou kvůli brutálním cenám plynu a elektřiny v koncích.

Skokový nárůst cen energií

Když Bohemia Energy zkrachovala, velkou váhu jsem tomu nepřikládala. V televizi ujišťovali, že o elektřinu a plyn nepřijdeme a ať nikam nespěcháme. Teď nám ale dodavatelé poslední instance poslali vyčíslení nových záloh,” uvedla pro Mix24.cz Petra Novosadová, která u Bohemia Energy byla jak s plynem, tak elektřinou. “Doteď jsme měsíčně platili dohromady 7 tisíc korun.  Innogy a ČEZu teď ale máme zaplatit 22 tisíc. Kde na to mám vzít? Vždyť mi nezbyde na živobytí.”

Žena tak okamžitě vyrazila sjednat si novou standardní smlouvu u jiného dodavatele. Byla úspěšná. Nicméně cenu, jakou byla za elektřinu a plyn zvyklá platit, už nedostala. “Budu platit dohromady 15,5 tisíce, to je víc než dvakrát tolik, co doteď. Je to pro mě pořád hrozně moc.

Energetický regulační úřad už na své tiskové konferenci vyzval všechny domácnosti, jejichž dodavatelé v poslední době ukončili činnost nebo zkrachovali, aby co nejrychleji přešli k novému dodavateli. Ukázalo se totiž, že dodavatelé poslední instance (DPI) účtují troj až čtyřnásobné sazby za elektřinu a plyn.

zdroj: Mix24.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *