Cestu k oddlužení komplikují nízké příjmy

Cestu k oddlužení komplikují nízké příjmy

Statisícům lidí kyne možnost zbavit se do konce ledna exekucí, které na ně vede stát, kraj, obce či obecní nebo státní firmy. Podmínkou je, že zaplatí základní dluh (jistinu) a drobnou paušální částku.

To je i případ pětačtyřicetiletého Martina z Prahy, který už kvůli podobným problémům žije delší dobu prakticky v šedé ekonomice. „Kdysi jsem jel jednou načerno tramvají a chytili mě. Po čase jsem ale zjistil, že podle dopravního podniku to bylo desetkrát a že se na mě kvůli tomu vede řada exekucí,“ tvrdí. „Rád bych to splatil, ale musím sehnat dostatek peněz,“ dodal.

Podobných lidí, kteří se ocitli v dluhové pasti, protože na jistinu zkrátka nemají finance, je více. Člověk v tísni proto přes web Milostiveleto.cz umožňuje dárcům přispět jim na vymanění se z dluhů.

„Řada lidí se nyní snaží dát dohromady potřebnou částku a dlužnou jistinu zaplatit. Pro mnohé je to však obtížné, protože život v exekuci neumožňuje vytvářet finanční rezervy,“ odůvodňuje to organizace na webu s tím, že se na ni poslední dobou obracejí lidé, kteří nabízejí pomoc.

Generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

„Podle našich statistik se akce Milostivé léto může vztahovat až na 70 tisíc aktivních exekucí. Apelujeme na dlužníky, aby této akce využili. Písemně jsme také vyzvali advokátní kanceláře a exekutory, kteří nás při vymáhání dlužných částek zastupují, k maximální vstřícnosti ke všem, kdo budou chtít svoji situaci vyřešit,“ prohlásil generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

zdroj: seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *