Hlava státu opět zcela mimo mísu

Hlava státu opět zcela mimo mísu

Na jednu z brněnských škol zavítal prezident Miloš Zeman, aby přivítal tamní prvňáčky.

Konkrétně Miloš Zeman navštívil základní a mateřskou školu v brněnské Merhautově ulici. Kdo  čekal standardní vystoupení prezidenta České republiky, ten musel být zklamán. I tak jednoduchý úkol, kterým je uvítání prvňáčků v novém školním roce, byl nad jeho síly. Kdo ví, co se mu ve chvíli, kdy pronášel svou řeč k natěšeným dětem honilo hlavou. Snad vzpomínky na zabijačku, nebo na svůj  milovaný kraj  Vysočina a tlačenku, o které tak často s chutí hovoří, to nikdo neví. Každopádně se prý chtěl vyhnout formálním frázím a výzvám. Místo toho svůj proslov začal příběhem o hladovějících dětech.

Občas prezidenti, když někam přijedou a zahajují školní rok, omezí se na výroky typu dobře se učte, poslouchejte svoje učitele. Já budu mluvit o něčem jiném.V materiálech, které mi paní ředitelka předala, jsem se dozvěděl o dvou dívkách, které zkolabovaly hlady,“ řekl.

 

„Pak jsem se také dočetl o chlapci, který v pátek snědl 15 knedlíků. A když mu říkali, že ho bude bolet břicho, tak odpověděl, že příště bude jíst až v pondělí. Já se ptám, co je to za rodiny, které nedávají svým dětem najíst. Přál bych si, aby existovala přátelská spolupráce mezi rodinou a školou. Jsou ale případy, kdy je nutný zásah na ochranu našich dětí,“ prohlásil.

Ano pane prezidente, tentokrát jste to zvládnul na jedničku. Děti budou v jídelně strachy odmítat více knedlíků, aby nenastal  nutný zásah na ochranu našich dětí“ . Tak to má být, místo povzbuzení musí přijít výhružky a represe. At se děti učí, jak to v životě chodí.

Nevím jak to vnímáte Vy, ale pro mne je tento člověk  absolutně bez sociálního cítění. Není si vědom toho , co říká a jaké následky to může mít. Inu, takového prezidenta máme, takového jsme chtěli a takové politiky si volíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *