„Je zapotřebí zavést u příjemců dávek společenskou odpovědnost“  uvedl Andrej Babiš.

„Je zapotřebí zavést u příjemců dávek společenskou odpovědnost“ uvedl Andrej Babiš.

“Každý člověk má pracovat, třeba i zdarma, ne sedět doma nebo v parku.” Babiš má plán, jak zatočit s nepřizpůsobivými občany.

Andrej Babiš podle všeho vyhmátl silné předvolební téma, které lidi v České republice skutečně trápí. Široce vzato jde o řešení otázky nepřizpůsobivých občanů, kteří nepracují, pobírají vysoké dávky a do toho ještě znepříjemňují život ostatním.

Babiš tak například kritizuje rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil bezdoplatkové zóny. Ty přitom byly podle premiéra jednou z mála možností, jak se starostové mohli bránit “obchodníkům s chudobou”, kteří za své nájemníky od státu kasírují příspěvky i doplatky na bydlení. Bezdoplatkové zóny potom řešily i problém stěhování nepřizpůsobivých občanů na jedno místo. “Doporučil bych pánům soudcům, aby se na pár týdnů nebo lépe měsíců přestěhovali do sociálně vyloučených lokalit, aby sami zažili v praxi, jaké je soužití s těmito občany a jak bezzubé jsou nástroje státu, měst a obcí i pracujících občanů tyto sociálně nepřizpůsobivé lidi řešit,” uvedl Babiš pro Parlamentní listy.

Je zapotřebí zavést u příjemců dávek společenskou odpovědnost, nemohou pouze sedět doma nebo venku po parcích a nedělat nic,” uvedl Andrej Babiš. “Každý člověk může pracovat a něco vykonávat, i kdyby to měla být hodina dobrovolnické práce denně. Lidé si musí pomoc zasloužit, nejde ji brát automaticky, protože potom si ji ti lidé neváží. To platí u dětí stejně jako u dospělých.

Tento problém ve společnosti skutečně rezonuje. Nedávno vyvolala značný poprask úřednice z Ústí nad Labem, která zveřejnila některé informace o lidech pobírajících dávky. Někteří podle ní nepracují už třicet let.

Stále více také zaznívají hlasy, že by Andrej Babiš raději vládl s pravicovou stranou, ideálně potom ODS. Tomu ostatně odpovídají i jeho výroky ohledně pracovního trhu.

Lidé po padesátce nemohou najít práci, velká část firem nabízí pouze dohody, pracovní agentury jsou novodobí otrokáři. Polovina českých pracujících vydělá do 30 tisíc. Skutečně chtějí pan Babiš a ODS do Česka dovážet stovky tisíc Ukrajinců, aby tlačili mzdy dolů?” vzkázala Jana Maláčová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *