Michael Caine  „otec byl travel gypsy „

Michael Caine „otec byl travel gypsy „

Působíte velmi spokojeně a v pohodě.

„A také jsem. Vybírám si práci, kterou chci dělat a natáčení mi působí  radost ze života . Vlastně  filmy dělám, protože je to jako v cirkuse. Můj otec byl napůl cikán, takže uvnitř mé osoby je ta cikánská krev, trocha exhibicionismu i tuláctví. Nikdy nejsem šťastnější, než když se sbalím  a vyrážím za novým dobrodružstvím. Jsem nomád a pro mne je kočování v karavanech , obchod i práce něčím  úžasným“.

The-talks.com/interview/sir-michael-caine/

 

Na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který letos startuje v pátek 20. srpna, přiletěla první zahraniční hvězda. Herecká legenda Michael Caine (88) dorazil do Karlových Varů ve čtvrtek odpoledne.

Podle časopisu „Gypsy Roma Traveler“ je jeden z nejlepších britských filmových a divadelních herců Sir Michael Caine romského původu. Jeho celé jméno je Maurice Joseph Micklewhite; totiž v romské tradici jeho rodiny by měl být prvorozený syn pojmenován – Maurice.

Proto měli on i jeho otec stejné jméno. Caine je dvojnásobným držitelem Oscara – 1987 (za úspěch Woodyho Allena „Hannah a její sestry“) a 2000 („Pravidla moštárny“), když mu královna Alžběta II. Udělila Řád rytíře za přínos filmovému průmyslu .

zdroj: The-talks.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *