Nyní je zjevné, že brexitem si Británie nadělala obrovské ekonomické problémy.

Nyní je zjevné, že brexitem si Británie nadělala obrovské ekonomické problémy.

Johnsonova vláda se chystá udělat pozoruhodný pobrexitový obrat o 180 stupňů. Povolí evropským řidičům kamionů vstup do země, který jim byl po brexitu zakázán. Velkou otázkou je, zda se nějací evropští kamionisté do Británie opět vrátí.

V důsledku brexitu je v Británii katastrofální nedostatek řidičů kamionů a tak nemá kdo dovážet potraviny do supermarketů, začíná být nedostatek základních potravin a nyní i pohonných hmot na benzínových stanicích. Není nikdo, kdo by je do nich dovážel . Některé benzínové stanice musely být pro nedostatek pohonných hmot uzavřeny a krizi prohloubila i Johnsonova vláda, která apelovala na automobilisty, aby panicky nekupovali benzín. To mělo přesně opačný dopad a u benzínových pump se začaly tvořit obrovské fronty.

Nyní je zjevné, že si brexitem Británie zadělala na obrovské ekonomické problémy.

V Británii nyní chybí přibližně 100 000 řidičů kamionů a jejich nedostatek způsobil vážné potíže potravinářskému průmyslu a dalším sektorům ekonomiky. Britské maloobchodní konsorcium v pátek varovalo, že budou zřejmě v Británii „zrušeny vánoce“, protože nebude k dispozici zboží, které lidé na svátky kupují .

Ideologičtí brexitérští šílenci v Johnsonově vládě předstírají, že žádné problémy nejsou a že nebyly způsobeny brexitem. Dlouhé týdny ignorovali varování podnikatelských firem a odmítali zrušit zákaz pracovních víz pro Evropany. Fundamentalistická brexitérská ministryně vnitra Priti Patel odmítá povolit Evropanům vstup do Británie. Obává se, že když se to dovolí řidičům kamionů, budou žádat o vstup do Británie i všechny ostatní hospodářské sektory.
Britští podnikatelé podle Johnsonovy vlády mají prý přesvědčovat Brity, aby dělali práci, kterou do brexitu vykonávaly statisíce pracovníků z Evropské unie. Tzv. konzervativní Johnsonova vláda dávno opustila pravicové principy podpory ekonomiky a volného trhu. Boris Johnson proslul svým výrokem „Fuck business“ („Ať jdou podnikatelé do prdele!“)
PS. Jeden  český podnikatel upozornil na Twitteru, že jeho zboží dopravené do jednoho z britských přístavů, nemohlo být vyloženo, protože na to nejsou lidi a nejsou ani  kamiony, co by vše doručili firmám.  Upozornil na to, jak šílená je snaha Tomia Okamury dosáhnout odchodu České republiky z Evropské unie…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *