Ondřej Giňa slaví 70 let

Ondřej Giňa slaví 70 let

Narodil se v roce 1951 v Rokycanech. Vyučil se zedníkem a po vojně dvacet let pracoval jako valcíř kovů v Hrádku u Rokycan. Při zaměstnání vystudoval střední školu. V letech 1990 až 1992 byl poslancem České národní rady a do roku 1997 člen Rady pro národnosti vlády České republiky a koordinátor Pracovní skupiny pro záležitosti Romů. Pracoval i jako redaktor týdeníku Romano kurko v Brně.

Za jeden ze svých nejdůležitějších úkolů, coby romského aktivisty, Ondřej  Giňa považoval dosažení vyššího zastoupení Romů ve státní správě. „Romové jsou zcela závislí na vývoji české společnosti, protože zatím nemají potřebnou účast na rozhodování o tom, co a jak se ve společnosti děje a vyvíjí. Romové nejsou zastoupeni v orgánech a institucích, které vývoj ve společnosti předurčují, vytváří a řídí.“

Dnes je Ondřej Giňa v důchodu a již se politicky neangažuje. Přesto se stále zajímá o společenské dění v romské komunitě. Na jeho popud vznikl tento webový portál .  Rád  by tu  shromáždil ty nejzajímavější historické události, osobnosti a statistiky  týkající se Romů.

Redakce přeje k narozeninám panu Giňovi vše nejlepší . Za sebe ti táto musím napsat jen toto:

„Muž je tak starý, na kolik se cítí. Žena je tak stará, na kolik vypadá“. (Mortimer Collins 1827-1876) Ty vypadáš jen o den straší, než když ti bylo 60, všechno nejlepší k narozeninám!

 

One thought on “Ondřej Giňa slaví 70 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *