Open Society Foundations – rovnost a antidiskriminace

Open Society Foundations – rovnost a antidiskriminace

Nadace považuje rovné zacházení se všemi – bez ohledu na etnický původ, náboženství, pohlaví, postižení nebo sexuální identitu – za základní součást zdravé demokracie.

Tak zní úvod na oficiálních stránkách nadace George Sorose. 

Miliardář a filantrop je často obviňován z manipulace  několika světových vlád , organizací a dokonce i z pádu měny ve Velké Británii. V posledních letech se proti Sorosovi postavilo několik států a omezovalo činnost  Open society foudations. Mezi nejhlasitější kritiky patří Maďarsko .

V roce 2016 si premiér Viktor Orbán opravdu servítky nebral, když prohlásil, že  George Sorose z Maďarska vytlačí a s ním i všechnu jeho moc. Jako první zacílil na Středoevropskou univerzitu v Budapešti, kterou maďarský rodák a pozdější americký miliardář financoval, a potom na jím sponzorované neziskové organizace starající se o lidská práva.

Nadace otevřené společnosti jsou předním soukromým donorem úsilí o podporu odhadovaných 10 až 12 milionů Romů v Evropě.

Co se týká Romů, tak  Open society foudations založilo nadaci  otevřené společnosti . Tato nadace  a její partneři se již více než 30 let zaměřují na zlepšení přístupu Romů ke vzdělání a podporu pozitivní vize romské identity.

Úspěchy jsou v různých oborech- od vzniku nové generace romských absolventů vysokých škol až po rostoucí uznání jedinečného přínosu romských umělců a myslitelů pro mainstreamovou kulturu. Mělo to transformační účinek na životy mnoha lidí .

Prezidentem otevřené společnosti je Patrick Gaspard. Ten říká: „ ústředním bodem našeho poslání je snažit se podporovat spravedlivé společnosti, které mají smysluplné zastoupení“.

Rozpočet na rok 2020 pro rovnost a antidiskriminaci podle regionů

9,4 MIL $

AFRIKA

4,2 MIL $

ASIE A TICHOMOŘÍ

4,2 MIL $

EURASIE

1,4 MILIONU $

EVROPA

17,3 MIL $

LATINSKÁ AMERIKA A KARIBIK

5,7 MIL $

BLÍZKÝ VÝCHOD A SEVERNÍ AFRIKA

3,4 MIL. USD $

SPOJENÉ STÁTY

50,7 MIL $

GLOBÁLNÍ

18,8 MIL $

BUDE PŘIDĚLENO

0,7 MIL. USD $

CELKOVÝ 111,5 MIL

 

 

zdroj: romaniworba.com

Open society foudations oficial web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *