Skandál kvůli smrti chlapce (†4): Lékařka ho prý odmítla, matka nebyla očkovaná

Skandál kvůli smrti chlapce (†4): Lékařka ho prý odmítla, matka nebyla očkovaná

 

Slovenská policie prošetřuje smrt čtyřletého dítěte v Jarovnicích v okrese Sabinov. Peter zemřel po astmatickém záchvatu. Rodina už o den dříve sháněla pomoc u tamní lékařky. Ta však chlapce měla odmítnout kvůli tomu, že přišel v doprovodu matky, která nebyla očkovaná a ani neměla test na covid-19.

Čtyřletý Peter dostal astmatický záchvat, doma zkolaboval a přivolaní záchranáři už mu nedokázali pomoci. Z jeho smrti nyní příbuzní viní lékařku, která od rodičů doprovázejících děti vyžaduje očkování proti covidu-19 nebo negativní test, informují tvnoviny.sk.

Na vyšetření k lékařce chlapce už dva dny před kolapsem přivedla očkovaná babička. Do ambulance ji lékařka ale prý nepustila a chlapce vyšetřovala bez dozoru příbuzné. Prohlédla ho a předepsala mu léky. Od narození se totiž léčil kvůli astmatu a několikrát už kvůli tomu byl i hospitalizovaný. Jeho stav se ale nelepšil, hned druhý den s ním proto k dětské lékařce vyrazila matka. Dítěti bylo zle a kašlalo, lékařka si ale údajně trvala na svém a chlapce neošetřila.

Policie zahájila v dané věci trestní stíhání pro přečin usmrcení,“ sdělil krajský policejní mluvčí Daniel Džobánik.

​Lékařka se odmítla vyjádřit, proč ošetřuje jen děti s očkovanými či otestovanými rodiči. Podle zjištění TV Markíza ale měla problémy už v minulosti. Před rokem se totiž zjistilo, že vyšetřuje děti přes okno. Odbornice na pediatrii ji tehdy obhajovala, že jde o stejný princip, jako když rodiče volají a řeší diagnózu po telefonu. Podle ministerstva zdravotnictví si navíc lékaři mohou sami stanovovat podmínky v ambulancích.

Lékařka z Jarovnic už je v důchodovém věku a trpí onkologickým onemocněním. Kdyby odešla, v obci s největší romskou osadou by za ni jen těžko hledali náhradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *