Trefili byste se? Britové to mají někdy těžké. Video šokuje úřady.

Trefili byste se? Britové to mají někdy těžké. Video šokuje úřady.

Tim Vigor, obyvatel anglického městečka Watford, na svou venkovní kameru zachytil, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. Důvodem je zúžená vozovka ohraničená zahrazovacími sloupky, do kterých řidiči opakovaně narážejí. Obyvatelé si na špatnou dopravní situaci ve městě stěžují už několik let. K rozšíření silnice ale zatím nedošlo.

Vozovku ve Watfordu nedaleko Londýna silničáři zúžili už před deseti lety. Nyní na šířku měří pouze 2,1 metru. Tamní radní tím chtěli zabránit řidičům nákladních automobilů, aby silnici užívali jako zkratku. Místo toho ale na radnici v posledních letech chodí opakované stížnosti od obyvatel, aby silnici znovu rozšířili, uvádí britský server Daily Mail.

Podle dvaapadesátiletého Vigora, který ze svého domu vidí přímo na zúženou část vozovky, na místě havarovaly v posledních deseti letech stovky automobilů. Jeho venkovní kamera zachytila za čtyři týdny 11 automobilů včetně policejního vozu, které do zahrazovacího sloupku narazily.

Vigor začal nejprve videa havarovaných automobilů sdílet do místní skupiny na Facebooku. Tam je postupně komentovaly stovky lidí, až se jeho záběry neutěšené dopravní situace dostaly do světových médií.

„Je to naprosto směšné,“ uvedl Vigor pro Daily Mail. „Myslím si, že každý den se tady mohou škody pohybovat kolem 500 liber (přibližně 15 tisíc korun). A když nebudu počítat vážnější nehody, při kterých jsou automobily úplně odepsané, tak se tím na škodách dostáváme ročně na částku 1,3 milionu liber (necelých 40 milionů korun),“ dodal.

Místní radní už na základě zveřejněných videí a dalších stížností obytnou zónu v posledních dnech navštívili. K rozšíření vozovky ale zatím nedošlo. „Jsme si vědomi toho, že někteří obyvatelé nejsou spokojení s omezením šířky vozovky. Místo jsme přezkoumali a vylepšili jsme tam silniční značení, abychom zajistili, že si řidiči tohoto omezení všimnou,“ uvedl tiskový mluvčí hrabství Hertfordshire, kde Watford leží.

zdroj: aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *