Úředníci se hádají kvůli lidem, kteří pobírají dávky. “Nemluvte o nich, je to trestný čin.”

Úředníci se hádají kvůli lidem, kteří pobírají dávky. “Nemluvte o nich, je to trestný čin.”

Velký rozruch minulý týden způsobilo veřejné odhalení lidí, kteří pobírají sociální dávky. Tyto informace přinesla Ivana Šťastná vedoucí odboru sociálních věcí Magistrátu města Ústí nad Labem.

Ne každý to však vidí jako Ivana Šťastná z Ústí nad Labem. Její hodnocení situace prudce odsoudil referent sociální práce na Praze 10, Pavel Veleman, který k tomu napsal text pro Britské listy.

Jsem dlouhodobě v naprostém šoku při sledování veřejného vystupování vedoucí odboru sociálních věcí Magistrátu města Ústí nad Labem, paní Ing. Ivany Šťastné, která dlouhodobě šíří až nenávist mezi klienty a většinovou společností,” píše ve svém článku Pavel Veleman a naráží na to, že Šťastná své výroky už několik let opakuje, když se snaží apelovat na politiky i veřejnost.

Šíření laciné nenávisti a stavění proti sobě skupiny méně deklasovaných a více deklasovaných, je skutečně výsměch moderní praxe sociální politiky na místní úrovni a zejména naprosté nepochopení oboru sociální práce, kde tzv. „Kritická sociální práce“ v plné intenzitě a komplexnosti již nyní ukazuje systémové (společenské) problémy, které tyto občany vedou do neřešitelné situace,” píše Veleman.

Jako člověku, který šestnáct let pracuje v terénu s těmito klienty, je mi neskutečně smutno, když čtu tyto opravdu nepravdivé, hrubě zkreslující a hlavně zjednodušující a xenofobním politikům vyhovující články, které napomáhají ke stále více rozdělené společnosti, kde si občané vybíjejí svůj tekutý hněv a svoji flustraci na sociálně deklasovaných,” komentuje to Pavel Veleman, podle kterého není přijatelné, aby Ivana Šťastná psala “rasistické články”. Dle sociálního pracovníka jde o trestný čin.

Britské listy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *