Vašek Sivák – hvězda bojových sportů

Vašek Sivák – hvězda bojových sportů

Vašek Sivák je kometa bojových sportů u nás i v zahraničí. Jako první Čech v historii vybojoval mezi amatéry prestižní světový titul kickboxerské organizace WAKO a zároveň připnul i pás šampiona České Republiky v klasickém boxu. To vše stihl v pouhých 20 letech.
 
Vašek Sivák se narodil v Ostravě a spolu se svoji rodinou vyrůstal ve vyloučené romské lokalitě ve Vítkovicích.
Vašek se začal v 6 letech věnovat karate, kde získával základy boje. Tato disciplína se však záhy neukázala být tím „pravým ořechovým“, jelikož byl Vašek často diskvalifikován za svoji přehnanou, a v tomto odvětví nepovolenou tvrdost. V 11 letech tedy přešel k thajskému boxu a podle svého trenéra z něj už tehdy vyzařovala velká nebojácnost. Poté, co během 5 letech nasbíral první zkušenosti, přestoupil v 16 letech do ostravského Hamr Gymu, kde se pod vedením trenéra Viktora Petrlíka připravuje do dnes. Mezi amatéry mu v kickboxu patří pozice světové jedničky!
 

Vašek Sivák má vystudovanou Střední odbornou školu v Ostravě, obor sportovní management, ekonomika a podnikání. V tomto ohledu naslouchal svým rodičům, kteří mu od začátku jeho sportovní kariéry kladli na srdce, že škola a disciplína rozhodují v životě o (ne)úspěchu. Sám Vašek je na svůj romský původ hrdý a jeho motivací je ukázat svým následovníkům, že se jde prosadit na vrchol tvrdou pílí a dřinou.

Vašek toho do svých 20. narozenin stihl poměrně dost a jeho příběh si říká o velkou pozornost, třebaže jeho profesionální kariéra je teprve na začátku. Dohromady má za sebou okolo 100 zápasů, ve většině případů mezi amatéry. V profi si doposud připsal 17 výher a žádnou porážku. V současné době trénuje střídavě doma v Ostravě a také v pražském Lanna gymu. Tady je výčet jeho úspěchů:

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *